Senovės technologija yra optimalus sprendimas šiandienos problemai.
Pagal senovės informacijos šaltinių, pakeliamų grindų idėja pirmą kartą buvo panaudota Italijos verslininko, kuris gyveno tarp pirmojo ir trečiojo amžius kuris gyveno mažame miestelyje Flegrea vietovėje (šiuolaikinės Italijos teritorija) garsėjančia terminiais šaltiniais. Šis verslininkas buvo pirmasis kuris naudingai panaudojo „fumaroles“. Fumaroles – tai garai išmetami Flegrea vietovėje ugnikalniui suaktyvėjus. Nuo to laiko, šildymo garais sistemos naudojamos kaip senovės vonių – termų liekanos. Senovėje pakeliamos grindys buvo montuojamos tokiu būdu: 60 x 60 cm plokštes buvo sumontuotos ant blokų, plytų, 20 cm  pločio ir 70 – 90 cm aukščio, išdėstytos šaškių lentos tipo modeliu. Marmuro plokštėms buvo teikiama pirmenybė, dėl didelio šilumos laidumo. Tokios šildymo sistemos buvo populiari dėl savo paprastumo. Laikui bėgant, šis pastatas būdas buvo patobulintas ir panaudotas ne tik Romoje, tačiau išplito visoje Romos imperijoje. Panašūs pakeliamų grindų sprendimai buvo atrasti archeologų Anglijos žemėse. Pirmasios modulinės, dabartinės pakeliamos grindys buvo įrengtos karo inžinierio, kuris išsprendė didelio laidų kiekio ant grindų tamsiose salėse radiolokacinės stotys problemą. Ankstyvieji kompiuteriai generuodavo  daug šilumos, dėl to, intensyvus oro kondicionavimas buvo būtinas. Pakeliamos grindys lengvai išspręndė šią problemą, todėl oro kondicionavimas vyko tiesiai po pakeliamomis grindimis.
Pakeliamų grindų evoliucija:
1960-1970
Sparti kabelių ir vėsinimo sistemų, kompiuterių ir periferinės įrangos veda į  kambarius su pakeliamomis grindimis įrangos montavimas.
1980-1990
Sparčiai besivystant asmeninių kompiuterių paklkausai pakeliamos grindys daugiau  buvo naudojamos kaip aušinimo sistema (oro kondicionavimo).
XXI amžius
Visų inžinerinių sistemų, įskaitant elektros, optikos, duomenų perdavimo kabeliai, o taip pat kondicionavimo ir šaldymo sistemų, montavimas po pakeliamomis grindimis tapo būtinas standartas. Pakeliamos grindys pasiūlys optimalias darbo sąlygas  suteikiant lengvą prieigą prie įrangos po grindimis.

Senovės technologija yra optimalus sprendimas šiandienos problemai

   

Pagal senovės informacijos šaltinius, pakeliamų grindų idėja pirmą kartą buvo panaudota Italijos verslininko, kuris gyveno tarp pirmojo ir trečiojo amžiaus p.Kr  mažame miestelyje Flegrea vietovėje (šiuolaikinės Italijos teritorija) garsėjančia terminiais šaltiniais. Šis verslininkas buvo pirmasis kuris naudingai panaudojo „fumaroles“- garai išmetami Flegrea vietovėje ugnikalniui suaktyvėjus. Nuo to laiko garai naudojami šildymo sistemoms senovės voniose – termose. Senovėje pakeliamos grindys buvo montuojamos tokiu būdu: 60 x 60 cm plokštes buvo sumontuotos ant 20cm pločio ir 70-90 cm aukščio blokų, plytų ir , išdėstytos šaškių lentos tipo modeliu. Dėl didelio šilumos laidumo pirmenybė buvo teikiama marmuro plokštėm.. Tokios šildymo sistemos buvo populiarios dėl savo paprastumo. Laikui bėgant, šis paprastatas būdas buvo patobulintas ir  išplito visoje Romos imperijoje. Panašūs pakeliamų grindų sprendimai buvo atrasti archeologų Anglijos žemėse. Pirmosios modulinės, dabartinės pakeliamos grindys buvo įrengtos karo inžinierio, kuris išsprendė didelio laidų kiekio ant grindų tamsiose salėse radiolokacinėse stotyse problemą. Ankstyvieji kompiuteriai generuodavo  daug šilumos, dėl to, intensyvus oro kondicionavimas buvo būtinas. Pakeliamos grindys lengvai išsprendė šią problemą nes oro kondicionavimas vyko tiesiai po pakeliamomis grindimis. 

 

                                                                       

Senovinių pakeliamų grindų likučiai rasti Italijoje.  

                                                         

  Česteris, Anglija pakelimų grindu likučiai  Romėnų pastatyti prieš 400 m. pfieš Kristų

Pakeliamų grindų evoliucija:

1960-1970

Sparti kabelių ir vėsinimo sistemų, kompiuterių ir periferinės įrangos plėtra įtakoja   pakeliamų grindų montavimą.

1980-1990

 Sparčiai besivystant asmeninių kompiuterių paklausai pakeliamos grindys daugiau  buvo naudojamos kaip aušinimo sistema (oro kondicionavimas).

 XXI amžius

 Visų inžinerinių sistemų, įskaitant elektros, optikos, duomenų perdavimo kabeliai, o taip pat kondicionavimo ir šaldymo sistemų, montavimas po pakeliamomis grindimis tapo būtinas standartas. Pakeliamos grindys siūlo optimalias darbo sąlygas  suteikiant lengvą prieigą prie įrangos po grindimis.