Stiklo pluošo profiliai šiuo metu yra laikomi vieni ambicingiausių, bei perspektyviausių alternatyvų plieno konstrukcijoms. Nerūdijantis plienas kaip statybinių konstrukcijų pagrindas nė iš tolo neprilygsta stiklo pluoštui, pastarasis konkuruoja su cinkuotu plienu, bei juoduoju metalu. Specialistų teigimu, Lietuvoje stiklo pluoštas vis dar tebėra naujiena, nors šios medžiagos pagrindu jau įgyvendintas ne vienas ambicingas projektas.

Tokią paradoksalią padėtį, kaip dažnai nutinka su moderniomis į mūsų šalį atkeliaujančiomis statybinėmis medžiagomis, didžia dalimi lemia vyraujantys mitai, jog metalas yra savotiškai tauresnė bei patikimesnė medžiaga. Jo kaina laikoma pagrįsta ir visiems suprantama, todėl į panašią stiklo pluošto gaminių kainą bei pačią medžiagą žiūrima su tam tikru nepasitikėjimu. Tačiau, specialistų tvirtinimu stiklo pluošto konstrukcijos, kurios gerokai pranoksta savo konkurentes, negali būti pigesnės nei cinkuoto ar juodo metalo gaminiai, nes jos pasižymi begale pranašumų: stiklo pluošto gaminiams būdingas didelis mechaninis atsparumas (šiuo atžvilgiu jie lenkia plieną), atsparumas korozijai bei įvairiems chemikalams, anti-magnetinės ypatybės, nesukelia radijo trukdžių. Stiklo pluoštas – efektyvus dielektrikas (medžiaga, nelaidi elektros srovei, nes neturi laisvų elektros krūvių), o šiluminė jo izoliacija prilygsta medienai.

 

Stiklo pluošto konstrukcijos atsparios šalčiui ir karščiui, joms nebaisūs temperatūrų svyravimai (nuo -100C° iki +180?°C). Tuo tarpu plastikas ir metalas, veikiami aukštos temperatūros išsiplečia. Žemos temperatūros veikiami – susitraukia. Stiklo pluoštas į tokias deformacijas reaguoja penkis kartus mažiau. Esant ypač žemai temperatūrai, medžiaga nekietėja ir nesitraukia, dėl to netampa trapi, nepraranda savo tvirtumo; o ypač aukštos temperatūros, neretai susidarančios pietiniuose pastatų fasadų paviršiuose, sąlygomis išlaiko stabilią formą – nepasidaro plastiška ir išlaiko itin mažą terminio plėtimosi koeficientą.

 

 

Tai tiesiog unikaliai stabili medžiaga. Kaip ir kitos kompozicinės medžiagos ji tarsi „atsimena“ savo formą, todėl gaminiai iš jos praktiškai nesi deformuoja. Medžiaga nedegi, aukštoje temperatūroje nevirsta plastiška, tokiu atveju į aplinką jis neišskiria jokių toksinių medžiagų.

Stiklo pluoštas nebijo ir ultravioletinių spindulių. Įkaitus, jis neskleidžia nuodingų medžiagų, kaip kiti profiliai. Absoliutus ekologiškas švarumas – dar vienas šios medžiagos pranašumas. Stiklo pluoštui spalva (pagal RAL spalvų paletę ) suteikiama gamybos metu į smalą įmaišant reikiamo atspalvio pigmentą, todėl skirtingai nei metalo gaminiai profilio spalva neblunka. Dėl šių ypatybių stiklo pluošto konstrukcijos nesudėtingai gali būti derinamos prie kitų estetinių pastato sprendimų. Profiliai gaminami iš stiklo pluošto – nuostabios gamtinės medžiagos: ekologiškos, patvarios bei ilgalaikės.

Palyginus su klasikinėmis, statybose naudojamomis, medžiagomis vidutiniškai sutaupoma apie 30 – 40 proc. įprastai statyboms skiriamų lėšų, nes nereikia sunkių pamatų, jos greitai montuojamos, lengvai gabenamos. Stiklo pluošto konstrukcijos net keturis kartus lengvesnės nei plieninės, todėl didelį profilį, kurį įprastai kelia kranas, gali pakelti žmogus. Dėl paprasto ir greito paruošimo bei montavimo sutaupomos nemažos lėšos, kurios būna išleidžiamos sunkiajai keliamajai technikai išsinuomoti.